O szkole

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy

Społeczna Szkoła Podstawowa Cambridge Academy powstała z inicjatywy rodziców, dla których priorytetem jest zapewnienie dzieciom nowoczesnej edukacji na najwyższym poziomie w przyjaznym środowisku, z zachowaniem ciągłości z wychowaniem i wartościami wynoszonymi przez dzieci z domu, w celu przygotowania ich do życia w społeczeństwie.

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy została w dniu 16 kwietnia 2018 r. wpisana pod numerem 533 do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Torunia. 

Szkoła kształci i wychowuje zgodnie z zasadami wiary i etyki katolickiej, ukazując w świetle Ewangelii wartości życia indywidualnego i społecznego. Lekcje religii i udział w praktykach religijnych w Szkole są obowiązkowe.

Prowadząc Szkołę Podstawową Cambridge Academy bazujemy na naszym doświadczeniu w obszarze edukacji:
– 21 lat istnienia Akademii Jagiellońskiej w Toruniu (najlepsza uczelnia niepubliczna w Polsce północnej wg rankingu miesięcznika Perspektywy, ponad 4 tysiące absolwentów),
– 10 lat istnienia Liceum Jagiellońskiego – Katolickiego Liceum Akademickiego.

Siedziba szkoły

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy ma swoją siedzibę w ścisłym centrum toruńskiej Starówki. Lokalizacja ta jest dogodna dla dzieci i rodziców mieszkających we wszystkich dzielnicach miasta, czy to korzystających z komunikacji miejskiej, czy z transportu prywatnego. Położenie takie jednocześnie stwarza uczennicom i uczniom możliwość codziennego obcowania zarówno z historycznym klimatem miasta, jak i ułatwia dostęp do oferty zlokalizowanych na tym obszarze licznych instytucji kultury (muzea, teatry, galerie, sale koncertowe, etc.).

Budynek szkolny znajduje się na działce, na której niemalże nieprzerwanie od roku 1364 funkcjonują instytucje edukacyjne. Podstawówka mieści się w tym samym budynku co Akademia Jagiellońska oraz Liceum Jagiellońskie. Remont budynku szkolnego odbył się na początku 2018 r. Sale szkolne zaaranżowane są w sposób sprzyjający koncentracji i nauce, szczególnie poprzez odpowiedni dobór kolorystyki i nowoczesnego wyposażenia.

Szkoła posiada własny obszerny dziedziniec.

Ważne: Rodzice naszych uczniów mają możliwość skorzystania z krótkoterminowego parkingu (typu Kiss&Go) przy ul. Jęczmiennej na czas zaprowadzenia i odebrania dziecka ze szkoły.

Współpracujemy z:

Chcesz zapisać swoje dziecko?

Rekrutacja już trwa – zapraszamy do kontaktu!
Szkoła przyjazna edukacji domowej.